Kultuur

Postimees: Värsked uudised Eestist ja välismaalt. Loe lähemalt
Postimees
  1. Töötukassa reformimine näib kasvõi seetõttu vajalik, et riik töö kaotuse järel kedagi pikalt koju jäämise eest liigselt ei premeeriks, ent muudatustega alustati justkui valest otsast, sest kärpesumma on küll teada, kuid selle sisu veel mitte.
  2. Möödunud nädalal sai 58-aastasest ameeriklasest maailmas teine elus inimene, kellele on siiratud geneetiliselt muundatud seasüda. Kolmapäeval tehtud operatsioon oli edukas – mees hingas pärast siirdamist ise ja süda töötas abivahenditeta.
  3. Venemaal õnnestub üha edukamalt hiilida kõrvale hinna ülempiirist, mille G7 ja Euroopa Liit toornafta ekspordile kehtestasid. Hinnanguliselt teenib agressorriik sellega varem eeldatust 15 miljardit dollarit rohkem naftatulu.
  4. Pühapäeval lahkus 82 aasta vanuses meie hulgast graafik Silvi Liiva (22. jaanuar 1941 – 24. september 2023).Tema loomingukaar oli pea kuuekümne aasta pikkune, selle sisse mahub hulganisti isiku- ja grupinäitusi nii Eestis kui mujal ning ka arvukaid raamatuillustratsioone.
  5. Vene gaasi Eestisse toomine pööras suvel tõusuteele, maksu- ja tolliameti (MTA) hinnangul tuleks selguse ja aususe nimel keelustada kogu selle kaubagrupi import Venemaalt.