screenshot.11

Merekultuuriaasta rannaretk Kundas ja Purtses 14. mail toimuv merekultuuriaasta rannaretk Kundas ja Purtses heidab pilgu Kunda tööstuslinna ajaloole ning annab võimaluse külastada Eesti ühte kaasaegseimat jahtsadamat. Purtse Jahtsadam on sellel päeval kõigile huvilistele avatud!
Kogu päeva teejuhiks Kundas on ajaloolane Uno Trumm.
Kunda rannaretk on kõigile huvilistele tasuta, osalemiseks palume eelregistreerida kuni 11. maini See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või telefonil 32 21 556
Rannaretke ajakava:
11.00 Kogunemine ja hommikukohv Kunda linna klubis.
11.30 Kunda jõgi ja hüdroelektrijaam
11.45 Kunda Tsemendimuuseum, näitus “Kunda sadam läbi aegade”
12.15 Vaateplatvorm
13.00 Kunda Sadam
14.00 Jalutuskäik tagasi Kunda klubisse
15.00 Kohvipaus suupistetega
15.30 Näitus “Sõbrakaubanduse jälgedes”
16.30 Lõpetame Rannaretke 
Kunda ja Purtse rannaretke päeval on kõigil huvilistel võimalus tutvuda ka Eesti ühe moodsaima ja kaasaegsema jahtsadamaga – Purtse Jahtsadamaga.
Kell 13.00–15.00 ootavad jahtsadama omanikud Heigo ja Hannes Prits kõiki huvilisi, et rääkida Purtse sadama arendustest ning tulevikuplaanidest. Kohal on ka Purtse vabatahtliku merepääste juhatuse liige Hannes Pärtna.
Sadama ja selle sünniloo kohta saab lugeda lähemalt siit: http://www.tulivee.ee/tulivee/purtse-jahtsadam/
Kunda ja Purtse rannaretke koordineerivad Kunda Tsemendimuuseum ja Purtse Jahtsadam.
Merekultuuriaasta Rannaretk on kogu Eesti rannikut ning saari hõlmav programm, mis jõuab igasse rannaalaga maakonda ning suurematele ja valikuliselt ka väiksematele saartele. Rannaretkel osalemine on võimalus kohtuda kohalike inimeste ning nende jaoks oluliste tegevustega. Saada vahetut kontakti elava merekultuuri pärandiga ning tõsta fookusesse nende rolli ja tähtsuse meie kultuuriloos. Igal külal ja piirkonnal on oma rikkalik traditsioon, oskused ja merega seotud eluviis, mille tähtsustamine on merekultuuriaasta üheks eesmärgiks. Programm valmib ja viiakse läbi koostöös kohaliku kodanikualgatusliku seltsi, kohaliku muuseumi vm partneri kaudu. 
 
Täiendav info merekultuuriaasta rannaretkede kohta : www.merekultuur.ee/rannaretk